Kilka uwag przed pierwszym meczem!

Przesyłam za pośrednictwem strony kilka uwag od siebie:

1. Bardzo proszę o zaopatrzenie dziecko w butelkę wody na mecz, najlepiej butelkę nie bidon, proszę aby każda butelka była podpisana imieniem dziecka, łatwiej będzie odnaleźć . termosy się gubią a potem większa strata ;)

2. Rodzicu, przygotuj dziecko do meczu- zawodnik jedzie na mecz nauczyć się gry, zebrać pierwsze doświadczenie, nauczyć się reagowania na sytuację boiskową, poznać smak zwycięstwa ale i porażki. Pierwszy krok? ''synu/córko masz się dziś dobrze bawić, słuchaj trenera a ja Ci kibicuje!'' Jeśli tak podejdziemy do sprawy- dziecko będzie szczęśliwe że jedzie na mecz, że będzie dobrze się bawiło a wyjazd na mecz będzie się dobrze kojarzył. Gwarantuje!

3. Rodzicu, stawiamy się na zbiórkę o godzinie 9:30 i od tej pory dziecko jest pod opieką trenera. Zbiórka jest przy budynku klubu a rodzice idą razem na trybuny. przed meczem ubiorę zawodników stroje meczowe. Proszę o zabranie ze sobą bluz albo kurtek, ubieramy dzieci w koszulki termiczne tak aby założyć na górę koszulkę meczową. Oczywiście jutro wyjątkowo będę prosił państwa o pomoc w ubraniu dzieci przed meczem ale od kolejnych spotkań robią to już sami. Po przebraniu, buziak, piąteczka i idziemy grać a mamusia z tatusiem na trybuny ;)

4. Rodzicu, podczas meczu trenerem jestem ja. Nie krzyczymy, nie mówimy ''kopnij tam ; podań do niego; musisz strzelić'' . Przykra wiadomość- podczas meczu najważniejszy jest trener, rodzic ma być tym uśmiechniętym motywatorem z boku.

5. Podczas meczu nie celujemy w wynik, on nie jest najważniejszy. Ważna jest nauka. To są dzieci a dzieci musza się uczyć ale co ważne- same wyciągać wnioski. Dzięki temu stać się mogą tylko lepsi!

6. Podczas meczu bardzo proszę nie wchodzimy na boisko żeby wiązać buty, czy dać ciastko- unikamy tego. Boisko jest miejscem dla zawodnika i trenera. Dajcie nam się wykazać ;)

7. Starajmy się nie przyciągać ich uwagi, niech skupią się na meczu.

8. Proszę nie motywować dzieci ''jak strzelisz 10 bramek to kupię Ci lego'', to działa na krótką metę a skutek może być zupełnie odwrotny.

9. Mile widziane  po meczu są owoce w diecie dzieci. szybko przyzwyczają organizm do tego że trzeba zjeść coś co ma witaminy typu winogrona, banan, jabłko itd. na przykładzie seniorów powiem że mają nie którzy nawyk batona po meczu bo robili tak od dziecka, a jedni jedzą owoce bo rodzice przywiązywali do tego wagę.

10. poniżej przesyłam kilka video filmów. prosze aby każdy się zapoznał z tym

Wiem że to sporo informacji ,nie które może spowodują u państwa lekkie nerwy na mnie ,ale proszę mi wierzyć że chce jak najlepiej dla zawodników. Chce aby był efekt mojej pracy i żebyśmy mogli kiedyś powiedzieć ''trener wykonał dobrą robotę dla naszych dzieci''.

Trzymam kciuki za dzieci i rodziców oraz za samego siebie ;)